Prezone.pl - Forum wielotematyczne, forum download, forum warez, darmowe filmy, pobierz, ściągnij, bez limitów  
Witamy na Prezone.pl - Forum internetowym dla Wszystkich!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.


Wróć   Prezone.pl - Forum wielotematyczne, forum download, forum warez, darmowe filmy, pobierz, ściągnij, bez limitów > Hobby i Rozrywka > Komputery i Internet > Hostingi plików


Zobacz wyniki ankiety: Co jest z odsiebie.com?
Awaria serwerownii 11 17.46%
Modernizacja serwisu do nowej - lepszej wersji 14 22.22%
Admin os poszedł siedzieć, a odsiebie zamknęli na zawsze 38 60.32%
Głosujących: 63. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku
Stare 03-11-2009, 20:17  
Brak
 
Awatar Brak
 
Dołączył: May 2009
Posty: 5


Piwka Panel Piwny:

Wszystkie informacje pochodzą z NISZOWEGO portalu które je rzekomo podał, i wszyscy inni to podchwycili...

Jedna wielka ściema, zastanówcie się n.p po co komuś kto ma miliony gb na serwerach, 200 płyt cd ?
Brak jest nieaktywny  
Stare 03-11-2009, 20:35  
xav3ry
 
Awatar xav3ry
 
Dołączył: Sep 2008
Posty: 347


Piwka Panel Piwny:


Treść widoczna tylko dla użytkowników forum Prezone.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby otrzymać dostęp do niewidocznej treści.

Gazeta Wyborcza chyba jednak najpierw ogarnęła sprawę, a potem zaczęła pisać.
Trzeba poczekać do jutra. Prawdopodobnie wtedy się wszystko wyjaśni.

...grubo...
xav3ry jest nieaktywny  
Stare 03-11-2009, 21:06  
czerep
 
Awatar czerep
 
Dołączył: Nov 2009
Posty: 11


Piwka Panel Piwny:

Wątpie aby właściciele mieli za to w jakiś sposób przerąbane a co do uploaderów to niech obawia się pierwsza 10 listy top
czerep jest nieaktywny  
Stare 03-11-2009, 21:18  
xav3ry
 
Awatar xav3ry
 
Dołączył: Sep 2008
Posty: 347


Piwka Panel Piwny:


Treść widoczna tylko dla użytkowników forum Prezone.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby otrzymać dostęp do niewidocznej treści.
Już nie hula...

Czekam na artykuły z jutrzejszewj konferencji prasowej.
xav3ry jest nieaktywny  
Stare 03-11-2009, 22:09  
NiveLaz1onE
 
Awatar NiveLaz1onE
 
Dołączył: Aug 2009
Skąd: Tam oj, tam oj
Posty: 325


Piwka Panel Piwny:

Zamieszczone przez czerep Zobacz posta
Dokładnie tak, filmy i muzykę możesz pobierać dla własnego użytku jeśli je udostępniasz to dopiero popełniasz przestępstwo.
Tak jest wedle prawa, to prawda. Ale warto wspomnieć że już posiadanie na dysku pirackich treści jest przestępstwem, więc udostępniasz czy nie - łamiesz prawo.
NiveLaz1onE jest nieaktywny  
Stare 03-11-2009, 23:04  
Brak
 
Awatar Brak
 
Dołączył: May 2009
Posty: 5


Piwka Panel Piwny:

Pozwole sobie w pełni zacytować porządny komentarz wypowiedź "radcy prawnego" jednego z portali:

Usługę on-line umożliwiającą użytkownikom umieszczanie na serwerze i pobieranie z serwera dużych plików z punktu widzenia prawa można kwalifikować jako usługę hostingu, definiowaną przez art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną jako "udostępnianie zasobów systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę". Zgodnie z tym przepisem usługodawca (czyli w tym wypadku administrator serwisu serwer nie istnieje.com) nie ponosi odpowiedzialności (karnej, cywilnej, administracyjnej) za przechowywane dane, jeżeli spełni łącznie dwa warunki: po pierwsze nie wie o bezprawnym charakterze przechowywanych danych lub związanej z nimi działalności, po drugie - w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych. Dodać należy, że ustawa w art. 15 wyraźnie stanowi, że administrator serwisu nie ma obowiązku sprawdzania przechowywanych danych, nie ma więc obowiązku sprawdzania, czy użytkownicy udostępniają za pomocą serwera pliki naruszające cudze prawa.

Jeżeli administratorzy serwisu serwer nie istnieje.com spełnili oba wskazane warunki, zasadność działań policji budzi co najmniej poważne wątpliwości. "Odnalezione" przy jednym z administratorów serwisu płyty CD i twarde dyski również nie powinny mieć tu żadnego znaczenia. Po pierwsze trudno je wiązać z działalnością serwisu. Po drugie - jak przyjmuje się w nauce prawa - samo pobieranie chronionych treści z sieci, z wyjątkiem programów komputerowych i baz danych, nie stanowi jeszcze naruszenia autorskich praw majątkowych. Do naruszenia takiego dochodzi dopiero w przypadku ich rozpowszechniania, tj. udostępnienia z góry nie oznaczonej liczbie odbiorców.

Dodam tylko, że ograniczenie odpowiedzialności dostawcy usług hostingowych ma podstawowe znaczenie dla funkcjonowania administratorów wszystkich serwisów, w których pojawiają się treści zamieszczane przez użytkowników. Serwisy aukcyjne, fora dyskusyjne, serwisy umożliwiające przechowywanie plików wideo (jak YouTube) nie mogły by działać tak jak działają, gdyby na ich administratorów nałożyć obowiązek weryfikowania zgodności z prawem każdej treści, jaka zostanie w nich zamieszczona. Mają jedynie obowiązek działać "po fakcie", a więc w sytuacji, w której sami stwierdzą, że coś jest nie tak, albo też otrzymają odpowiednie powiadomienie.

Dziękuję za uwagę.
Brak jest nieaktywny  
Stare 04-11-2009, 12:29  
Krzychor
 
Awatar Krzychor
 
Dołączył: Oct 2009
Posty: 107


Piwka Panel Piwny:

Jak informuje Chip.pl, w sobotni poranek twórca popularnego serwisu OdSiebie.com trafił w ręce policji. Informacja ta jest jednak niepotwierdzona, gdyż jak udało nam się ustalić, nikt z dolnośląskiej policji nie przyznaje, że Łukasz Ć. został zatrzymany.

Wrocławski serwis bardzo szybko zyskał ogromną popularność, ale równie szybko zaczął wywoływać sporo kontrowersji dotyczących legalności jego działania. W udzielonym we wrześniu wywiadzie jego twórca, Łukasz Ć. zdradził, że dzięki mało inwazyjnym formom reklamowym pozyskuje wystarczające środki na finansowanie całego przedsięwzięcia. Zarzut wspierania piractwa odpierał on wtedy twierdząc, że użytkownik, który rozpoczyna korzystanie z serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za umieszczane przez siebie pliki, a sam serwis zachęca do umieszczania na serwerach wyłącznie plików, do których użytkownik posiada pełne prawa.

To właśnie najaktywniejsi użytkownicy OdSiebie.com nie mogą spać spokojnie. Policja zabezpieczyła ich logi i nie wyklucza kontroli legalności posiadanego przez nich oprogramowania.

W najnowszym zestawieniu Megapanelu za sierpień 2009 OdSiebie.com zajęło 11. miejsce wśród społeczności z dorobkiem 2,2 mln real users i blisko 100 mln odsłon miesięcznie. Wyprzedzał on tym samym m.in. Facebooka, MySpace czy polskie Grono.net.

Podczas aresztowania Łukasza Ć. funkcjonariusze zabezpieczyli 200 pirackich płyt CD i 4 dyski twarde z filmami i erotykagrafią.

Czekamy na potwierdzenie tych informacji ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nieoficjalnie Radio Wrocław dowiedziało się, że zarzuty dotyczące złamania praw autorskich usłyszeli administratorzy platformy. Na razie śledczy nie ujawniają żadnych informacji na ten temat. Na jutro planują konferencje prasową w tej sprawie. Zarzutów nie komentuje też właściciele portalu. Szef firmy powiedział jedynie, że nie będzie udzielał żadnych informacji. - Nie czujemy się winni - dodał.

Tymczasem strony Odsiebie.com nie można już znaleźć w sieci. Według nieoficjalnych informacji została zablokowana na wniosek wrocławskiej prokuratury - to ustalenia Radia Wrocław.


tylko nie to
byle sie tylko ulepszali
jak beda nowe serwery to moze i wieksze party bedzie mozna wrzuca?;)
Krzychor jest nieaktywny  
Stare 04-11-2009, 13:25  
xav3ry
 
Awatar xav3ry
 
Dołączył: Sep 2008
Posty: 347


Piwka Panel Piwny:


Treść widoczna tylko dla użytkowników forum Prezone.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby otrzymać dostęp do niewidocznej treści.
Wreszcie jakieś informacje z wiarygodnego źródła...
GRUBO!
xav3ry jest nieaktywny  
Stare 04-11-2009, 13:31  
MeeHow
 
Awatar MeeHow
 
Dołączył: Sep 2008
Posty: 378


Piwka Panel Piwny:

o slabo... nie wiem ktory tam bylem ale pietra mam
MeeHow jest nieaktywny  
Stare 04-11-2009, 14:05  
Brak
 
Awatar Brak
 
Dołączył: May 2009
Posty: 5


Piwka Panel Piwny:

http://vbeta.pl/2009/11/04/antypirac...estacie-prawa/

1984 zbliża się szybciej niż nam się wcześniej zdawało ?
Brak jest nieaktywny  

Sprawdź także:


Odwiedzający weszli na tą stronę szukając:
kiedy zamknęli odsiebie

Podobne wątki do: Koniec odsiebie.com?
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Reklamojad- koniec z reklamami kapik6 Poradniki 3 24-12-2012 15:23
Najlepsza alternatywa OdSiebie.com? Karabin0 Różne 13 28-02-2010 14:04
[ROZWIĄZANE] Program do sciągania z odsiebie.com paladyn3012 Pomoc 12 25-04-2009 14:24
[ROZWIĄZANE] czemu nie moge ściągać z odsiebie.com mariusz19_06 Pomoc 9 22-04-2009 08:45

Narzędzia wątkuPowered by vBulletin
Copyright ® 2011 vBulletin Solutions, Inc.
Copyright © PreZone.pl 2008 - 2020
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.